USAID фінансуватиме страхування воєнних ризиків мікро-, малих та середніх підприємств України
USAID розпочав прийом грантових заявок від фінансових посередників, які зацікавлені у розробці інструментів страхування від воєнних ризиків для мікро-, малих та середніх підприємств.
Гранти будуть використовуватись для зниження вартості страхових продуктів для кінцевих страхувальників. Мета програми – розвиток страхового ринку України та підвищення стійкості до воєнних ризиків за допомогою інноваційних страхових продуктів.
Ці продукти допоможуть підприємствам зменшити ризики при реалізації інвестиційних проєктів. Основна увага приділяється ризикам, пов’язаним із втратою або пошкодженням майна внаслідок агресії з боку росії. Ця підтримка також може допомогти підприємствам залучити додаткове фінансування, створити робочі місця та збільшити обсяги продажів.
До участі запрошують юридично зареєстровані в Україні фінансові установи, які мають достатні фінансові та операційні ресурси для підтримки розвитку страхування ММСП від воєнних ризиків.
Грантові проєкти очікується реалізувати протягом наступних 1-2 років. Кінцевий термін подання заявок на отримання грантів – 15 липня.
Як повідомляв Форіншурер, Експортно-кредитне агентство впровадило нові продукти зі страхування інвестицій від воєнних і політичних ризиків. Це стало можливим після прийняття Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про фінансові механізми стимулювання експортної діяльності” щодо страхування інвестицій в Україні від воєнних ризиків».
Щоб цей інструмент запрацював на повну потужність, слід збільшити статутний капітал ЕКА. Уряд має зробити для цього необхідні кроки. Джерелом можуть бути кошти Державного бюджету України або міжнародних донорів. За підрахунками ДНД Інституту інформатизації та моделювання економіки, потреба ЕКА для виконання нових функцій становить $300-500 млн. Також Агентству потрібно навчитись на практиці перестраховувати ці ризики в міжнародних компаніях.
Максимальна сума інвестицій, яку ЕКА наразі готове страхувати – це 200 млн грн. Страховий тариф для прямих інвестицій становитиме 0,49-8,05%, для інвестиційних кредитів – 0,95-4,05%.