Зміни у “тарифах” США можуть суттєво вплинути на фінансову стійкість страхових компаній

Зміни у “тарифах” США можуть суттєво вплинути на фінансову стійкість страхових компаній

Попри 90-денну відстрочку від Трампа, нещодавні коливання на фондовому ринку, спричинені змінами у тарифній політиці США, можуть суттєво вплинути на фінансову стійкість страхових компаній. За оцінкою AM Best, це може призвести до нереалізованих збитків в акціонерних портфелях і зменшення капіталу.

AM Best вказує, що тарифи можуть посилити інфляційний тиск у майбутньому та підвищити витрати на збитки за різними видами страхування.

США вже застосували ефективні тарифи на рівні 145% на імпорт з Китаю (планують їх збільшити ще до 245%), тоді як Китай відповів тарифами у 125% на американські товари.

Агентство підкреслило, що ситуація з тарифами створює значну невизначеність для обох економік. Очікується, що фінансові ринки залишатимуться чутливими до подій, а подальші кроки у тарифній політиці та терміни її дії впливатимуть на темпи інфляції та економічного зростання.

Страхові компанії, що працюють у сфері майнового і відповідального страхування, можуть стикнутися зі зростанням ризику недостатності тарифів. Це може змусити їх звернутися до регуляторів із проханням підвищити страхові внески. Страховики життя та ануїтетів також можуть зазнати зниження обсягів активів в управлінні, що вплине на доходи від комісій, а економічні труднощі можуть обмежити продажі.

Аналітики AM Best проводять консультації з компаніями, щоб з’ясувати, як тарифи впливають на їхню діяльність і які заходи вони вживають у відповідь. Попри відсутність змін у рейтингах, агентство вважає, що вплив тарифів є негативним з точки зору кредитного ризику і надалі може призвести до перегляду рейтингів у залежності від ситуації кожної компанії.

Хоча дію тарифів тимчасово призупинено, AM Best зафіксувало вже помітну реакцію фінансових ринків. У звіті також зазначено, що ймовірність подібної реакції збережеться, якщо тарифи поновлять після завершення 90 днів.

Срідхар Манієм, старший директор AM Best, заявив, що страхові компанії мають фінансову експозицію щодо публічних акцій, особливо у сфері майнового страхування. За його словами, падіння фондового ринку призведе до нереалізованих збитків і зменшення капіталу. На сьогодні 166 компаній у цьому секторі мають понад 25% активів, інвестованих в акції.

Джерело: forinsurer.com

Поділитися цією публікацією