AM Best переглянуло прогноз глобального ринку перестрахування на позитивний

AM Best переглянуло прогноз глобального ринку перестрахування на позитивний

Рейтингове агентство AM Best переглянуло свій секторальний прогноз для глобальної індустрії перестрахування зі стабільного на позитивний, посилаючись на очікування позитивної норми прибутку перестраховиків і заявивши, що очікує, що андеррайтинг залишатиметься жорстким.

Це перший випадок, коли AM Best оцінює світовий ринок перестрахування як позитивний за кілька років. Агентство вперше негативно оцінило сектор перестрахування ще в серпні 2014 року, коли всі основні агентства зайняли таку позицію в розпал м’якого ринку.

У грудні 2018 року AM Best переглянув свій прогноз щодо глобального перестрахування на стабільний, пославшись на більш стабільні тарифи на той час, як надлишковий капітал підтримував перестраховий бізнес після великих збитків у попередній період двох років.

Повертаючись у недавній важкий ринковий період, коли прогноз залишався стабільним дотепер, AM Best усе більше впевнений у майбутніх перспективах для перестраховиків. Окрім рентабельності, аналітики також підкреслюють нову реальність на ринку, на якому умови стали набагато сприятливішими для інвесторів.

І це незважаючи на те, що нещодавнє посилення тарифів на перестрахування уповільнилося, оскільки дисципліна андеррайтингу підтримується на високому рівні, а норма прибутку залишається достатньо стабільною, щоб покривати більші збитки перестраховиків».

«Попит на покриття залишається високим через посилення збитків від природних катастроф і загальну економічну невизначеність. Ми також розглянули очікування більш повільного зниження процентних ставок, ніж очікувалося спочатку, що, ймовірно, підтримає значну віддачу в короткостроковій перспективі», пояснив Карлос Вонг-Фупуї, старший директор AM Best позитивні прогнози для сектора.

Маржа андеррайтингу перестрахування покращилася та стабілізувалася, зазначає агентство, завдяки зусиллям змінити тарифи та встановити більш жорсткі умови, цілеспрямованого покриття певних категорій ризиків, зменшення апетиту до сукупного перестрахового покриття та переходу від пропорційного до надлишкового перестрахування.

Рейтингове агентство також відзначило, що великі перестраховики ростуть, розширюючи свої портфелі перестрахування завдяки поєднанню вищих тарифів перестрахування та збільшення попиту з боку цедентів.

Незважаючи на те, що на показники збитків вплинули значні події в першому кварталі 2024 року, включно зі зіткненням судна з мостом Френсіса Скотта Кі в Балтіморі, що спричинило його обвал, AM Best каже, що маржа перестраховика андеррайтингу та річна прибутковість капіталу залишатися сильним.

«AM Best вважає, що надзвичайна прибутковість капіталу, зафіксована в 2023 році, навряд чи повториться на такому високому рівні, але очікує, що перестраховики зосередяться на дисципліні андеррайтингу в найближчій перспективі», – підсумував Вонг-Фупуї.

Джерело: forinsurer.com

Поділитися цією публікацією