Рада НБУ з фінстабільності визначила системні ризики фінансового сектору України
Незважаючи на зростання геополітичної невизначеності, економічна ситуація та стан фінансового сектору України залишаються контрольованими.
Незважаючи на зростання геополітичної невизначеності, економічна ситуація та стан фінансового сектору України залишаються контрольованими.
Топ-менеджери страхових і перестрахових компаній залишаються обережно оптимістичними щодо 2025 року, хоча очікування значно різняться між сегментами майнового катастрофічного перестрахування та страхування відповідальності.
Національний банк України опублікував новий звіт про кількісний склад ринку небанківських фінансових установ.
Страхові збитки від природних катастроф у світі в 2025 році можуть перевищити $200 млрд
Глобальні природні ризики в світі спричинили $417 млрд прямих економічних збитків у 2024 році. Страхова галузь покрила $154 млрд цих збитків, однак залишився значний розрив у захисті в розмірі $263 млрд.
Це передбачено законопроєктом №12372 "Про систему страхування воєнних ризиків", який зареєстровано у Верховній Раді 30 грудня 2024 року.
Визнаючи необхідність консолідації зусиль для розвитку платоспроможного, стійкого, конкурентного ринку страхування в Україні і належного захисту прав споживачів послуг страхування, Ліга страхових організацій України (ЛСОУ) і Національна асоціація страховиків України (НАСУ) підписали Меморандум про співпрацю та партнерство.
Swiss Re окреслила основні виклики та драйвери зростання глобального страхового ринку в 2025 році.
Національний банк України оновив порядок розкриття інформації про страхового посередника та реалізацію страхового продукту як додаткового до інших товарів, робіт або послуг.
Нова гарантія ЄБРР покращить доступ страхових компаній приватного сектору до перестрахування, що сприятиме подоланню поточних викликів, спричинених війною.
Страхові компанії та перестраховики повинні готуватися до зростаючого ризику незапланованих технологічних збоїв.
Кіберзагрози, зміна клімату та перерви у виробництві (BI) стали ключовими ризиками для різних сегментів страхового ринку
За оцінками аналітиків міжнародної страхової групи Swiss Re, протягом найближчих двох років глобальні премії зі страхування життя щороку зростатимуть на 3%, що більш ніж удвічі перевищує темпи попередніх десяти років.
Ризики у європейському страховому секторі залишаються стабільними на середньому рівні, хоча є окремі "вразливі місця" через ринкову волатильність та ціни на нерухомість
Очікується, що втрати зростатимуть у зв’язку з посиленням екстремальних погодних явищ через зміну клімату